Головна » Файли » Мої файли

конспект уроку географія 7 кл
07.02.2016, 20:31
Тема. Географічне положення Північної Америки. Історія відкртя та освоєння материка. Мета: сформувати в учнів систему знань про основні риси геог фічного положення Північної Америки; закріпити практичне вміння учнів складати географічну характеристику ма рика за допомогою карти; поглибити та систематизува знання учнів про відкриття і дослідження Північної Амери Обладнання: фізична карта Північної Америки, атласи, підручки, картини природи материка. Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу. Структура уроку: І. Організаційний момент 1 II. Актуалізація опорних знань і умінь учнів 5 2 хв. 27 хв. 7 хв. 2 хв. 1 хв. III. Мотивація навчальної і пізнавальної діяльності учнів IV. Вивчення нового матеріалу V. Закріплення нових знань і умінь учнів VI. Підсумок уроку VII. Домашнє завдання Хід уроку І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ І УМІНЬ УЧНІВ Бесіда за запитаннями. 1. За яким планом вивчають материк? 2. Які материки ви вже вивчали? Покажіть їх на карті. 3. Які епітети можуть схарактеризувати кожний з вивчених ма¬териків? 4. Чому правильне визначення географічного положення мате¬рика є таким важливим? III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ І ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ Розповідь учителя. Коли Христофор Колумб наблизився до островів Карибського моря, він навіть приблизно не уявляв собі, якого рівня відкриття він зробив. Його експедиція поклала почпток епохи Великих гео¬графічних відкриттів та масштабному переселенню представників усіх рас. Як ви зрозуміли, мова йде про Америку — на цей раз Північну. Протягом шести уроків ви відкриватимете Америку «для себе»: йти шляхами її дослідників, перетинати півночі на південь, милуватися Ніагарським водоспадом, із жахом лпглядати у найглиб¬ші каньйони світу та дивуватися надзвичайному різноманіттю при¬родних комплексів материка. IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ Завдання. 1. За допомогою фізичної карти Північної Америки схарактери¬зуйте географічне положення материка за типовим планом. Зокрема визначте назви та географічні координати крайніх точок материка. (Північна — мис Мерчісон, 73° пн. ш., 95° зх. д. Південна — мис Мар'ято, 8° пн. ш., 81° зх. д. Західна мис Принца Уельського, 66°пн. ш., 168° зх. д. Східна — мис Сент-Чарльз, 53° пн. ш., 56 ° зх. д.) 2. Нанесіть на контурну карту знайдені географічні об'єкти. 8. Порівняйте географічне положення Північної і Південної Амв« ріши. Розповідь учителя. Під час виконання завдання ви побачили, що у характеристик географічного положення Північної Америки велике значення мЦ к>ть острови, півострови, затоки. Історія походження деяких щ назв дуже цікава та надає можливість дізнатися про історію віл криття певних географічних об'єктів. Так, датською мовою «грещ ланд» — зелена земля, тоді як поверхня острова Гренландія вкрш та товстим шаром льоду. Виявляється, острів одержав таку назв від вікінгів, що відкрили його у X ст.: влітку на південному крі острова зеленіють луки. Гудзонова затока названа на честь англія ського мореплавця Генрі Гудзона, який відкрив її у 1610 р. (йои прізвищем названа також протока). Назва півострова Лабрадор перекладається з португальської як «землероб». Назва півострові Флоріда перекладається з іспанської як «квітучий». Назва півосе рова Юкатан перекладається з мови його мешканців як «не розуі мію»: саме так вони відповіли на запитання європейців, як назл мається ця земля. Дещо про історію відкриття материка ви вже знаєте: офіційної! датою відкриття Північної Америки вважається 12 жовтня 1492 р] коли перша експедиція Христофора Колумба дісталася одного з Ба гамських островів Самана. Вам також відомо, чому материк носиті ім'я іншого дослідника — Амеріго Веспуччі. У 1648 р. Семен Дежнев уперше пройшов протоку, що відокрем лює материк від Євразії. У 1725—1730 pp. російська експедиція пі/ керівництвом Вітуса Беринґа (за походженням датчанина) на ботаз «Святий Петро» та «Святий Павло» пройшла між Чукотським пін островом та Аляскою (тобто Веринґовою протокою), дісталася Пів нічної Америки та відкрила деякі острови Алеутської гряди. V. ЗАКРІПЛЕННЯ НОВИХ ЗНАНЬ І УМІНЬ УЧНІВ Бесіда за запитаннями і завданнями. 1. Назвіть головні особливості географічного положення Півні» ної Америки. 2. Визначте основні етапи освоєння материка. 3. Чому корінне населення Північної Америки називають індіаі ціями? 4. Переселенці переважно з яких європейських країн освоюва-м и Північну Америку? Як це відбилося у назвах географічних обєктів? 5. Покажіть на карті Північної Америки географічні об'єкти, що названі на честь їх відкривачів та дослідників. VI. ПІДСУМОК УРОКУ Заключне слово вчителя: — материк Північна Америка розташований повністю у Північ¬ній та Західній півкулях, має значну протяжність з півночі на пів¬день та із заходу на схід; — більша частина материка розташована у межах помірних та по- иярних широт; — європейська колонізація Північної Америки почалася після його відкриття експедицією Христофора Колумба. VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ Опрацювати відповідний текст у підручнику.
Категорія: Мої файли | Додав: Інна1505
Переглядів: 697 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar